E-INFRA

Document Controller - Telecom

Direct One - Bucuresti, Romania - Full Time

E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 27 de ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activează in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power & Gas, Netcity, Direct One și Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica şi de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1300 de angajati.

In momentul de fata cautam un Document Controller care sa se alature companiei Direct One, parte din grupul E-INFRA.

Responsabilitati

1. Ofertare si Propuneri Comerciale
  • Analizarea ofertelor tehnice si comerciale ale proiectului si colaborarea cu echipele de vanzari si tehnice pentru a elabora oferte competitive
  • Intocmirea ofertelor comerciale si tehnice, asigurand acuratetea si conformitatea acestora cu specificatiile proiectului
  • Gestionarea relatiilor cu furnizorii si partenerii pentru obtinerea celor mai bune solutii si preturi

2. Documentare
  • Elaborarea si actualizarea documentatiei tehnice si comerciale
  • Asigurarea conformitatii documentatiei cu normele si standardele specifice industriei telecom
  • Intocmirea rapoartelor de lucru, a situatiilor de lucrari, organizarea si gestionarea eficienta a arhivei de documente
  • Urmarirea progresului si monitorizarea costurilor pe perioada de desfasurare a proiectului/proiectelor

3. Suport pentru implementare proiect
  • Oferirea de suport tehnic echipelor de implementare in teren, asigurandu-se ca toate aspectele tehnice sunt corect intelese si executate
  • Colaborarea cu echipa de proiect pentru a monitoriza progresul si a asigura livrarea la timp a solutiilor
  • Identificarea si rezolvarea problemelor tehnice care pot aparea pe parcursul implementarii proiectului

Cerinte
  • Studii superioare in inginerie
  • Experienta de minimum 2 ani intr-un rol similar, cu implicare directa in ofertare, propuneri comerciale si suport implementare
  • Cunostinte despre infrastructura telecom (retele, echipamente, standarde)
  • Abilitati excelente de comunicare, atat scrise cat si verbale
  • Capacitate de analiza si solutionare a problemelor
  • Cunoasterea pachetului MS Office (in special Excel si Word)
  • Cunostinte de utilizare a software-urilor specifice de proiectare telecom reprezinta un avantaj
  • Disponibilitate pentru deplasari ocazionale la fata locului

Beneficii
  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)
Apply: Document Controller - Telecom
* Required fields
First name*
Last name*
Email address*
Location
Phone number*
Resume*

Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or paste resume

Paste your resume here or attach resume file

Human Check*