E-INFRA

Analist financiar

REGGIA CAPITAL & REAL ESTATE - Cluj-Napoca, Romania - Full Time

Căutăm un Analist Financiar talentat și orientat către rezultate, pentru a se alătura echipei REGGIA CAPITAL & REAL ESTATE . Dacă ai o pasiune pentru analiza financiară, profitabilitatea și strategia financiară, atunci te invităm să aplici pentru această poziție. Vei juca un rol important în optimizarea rezultatelor financiare și în elaborarea strategiei financiare a companiei noastre.

Responsabilități:

  • Analizarea și gestionarea P&L pentru a evalua și îmbunătăți performanța financiară a proiectelor imobiliare;
  • Dezvoltarea instrumentelor necesare si monitorizarea evoluției principalilor indicatori de business;
  • Elaborarea și urmărirea bugetelor, inclusiv a fluxului de numerar, pentru a asigura utilizarea eficientă a resurselor financiare;
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor financiare care să contribuie la creșterea rentabilității și la reducerea costurilor;
  • Monitorizarea și raportarea costurilor, identificarea și recomandarea de soluții pentru optimizarea acestora;
  • Raportarea financiara lunara către Grup si către Management;
  • Contribuția la analiza și evaluarea oportunităților de investiții imobiliare;
  • Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura alinierea strategiei financiare cu obiectivele de afaceri;

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul financiar sau economic;
  • Experiență anterioară în analiza financiară (experiența în domeniul imobiliar constituie un avantaj);
  • Cunoștințe solide în gestionarea P&L, fluxului de numerar și bugetare;
  • Abilități avansate de analiză financiară și interpretare a datelor;
  • Experiență în elaborarea și urmărirea strategiilor financiare;
  • Excelente abilități de comunicare și colaborare;
  • Cunoștințe avansate în utilizarea software-urilor financiare și instrumentelor de analiză;
  • Limba engleza nivel mediu;
Apply: Analist financiar
* Required fields
First name*
Last name*
Email address*
Location
Phone number*
Resume*

Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or paste resume

Paste your resume here or attach resume file

IMPORTANT: Sunt de acord ca datele mele personale sa fie stocate in baza de date E-INFRA a candidatilor. Datele vor fi prelucrate in conditii de siguranta si exclusiv cu scopul de evaluare a aplicatiei.Toate datele vor fi prelucrate si stocate respectand prevederile Regulamentului (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date (GDPR) si ale Legii nr. 190/2018 privind masuri de punere in aplicare a Regulamentului (UE) 2016/679*
Human Check*