E-INFRA

Specialist HR (Admin & Payroll)

ISSA ESTATE - Cluj-Napoca, Romania - Full Time

Responsabilitati:

Administrare Personal:
  • Intocmeste si actualizeaza documentatia specifica proceselor de gestionare a raporturilor de munca dpdv al documentatiei interne si externe pentru angajatii companiei: contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii de orice fel, fise de post, etc
  • Gestioneaza documentatia specifica la angajarea/plecarea angajatilor din companie (evidenta/formulare perioada de proba, nota lichidare etc)
  • Gestioneaza dosarele de personal pentru salariații companiei, conform prevederilor legale si procedurilor interne;
  • Centralizeaza si gestioneaza situatiile privind concediul de odihna (programare anuala/CO efectuat lunar), evenimente deosebite efectuate de angajati sau a oricaror altor documente aferente activitatii salariatilor;
  • Ofera suport pentru documentatia referitoare la angajatii detasati/ imigrarea muncitorilor straini
  • Este responsabila de mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii medicale si servicii de protectia muncii
  • Elibereaza documente pentru sau solicitate de catre angajati (adeverinte, fluturasi salariu etc.
Salarizare:
  • Verifică corectitudinea datelor introduse în foile de pontaj lunare ale angajaților;
  • Gestionează și participă la procesul de calcul al salariilor lunare conform foilor de pontaj, efectuând calculul în aplicația de salarizare existentă;
  • Pregătește foile de pontaj lunare și statul de plată și transmite informațiile necesare către părțile interesate (departamentul financiar, controlling);
  • Efectuează la timp toate plățile salariale către angajați (drepturi salariale, prime acordate cu ocazia sărbătorilor legale, etc.);
  • Pregătește și furnizează documentația reglementată legal către autoritățile competente (dosar de recuperare a sumei de la FNUASS, rapoarte statistice, adrese de poprire, etc.);
  • Contribuie la elaborarea bugetului de salarii pentru cheltuielile cu personalul pentru toate funcțiile din companie;
  • Contribuie la pregătirea rapoartelor solicitate, specifice activității de salarizare.

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Experienta de cel putin 3 ani in domeniul resurselor umane (administrare personal & salarizare);
  • Cunostinte specifice despre legislatia muncii precum si politici si procese în domeniul resurselor umane;
  • Experienta solida de lucru cu sisteme de management al capitalului uman;
  • Experienta in domeniul proceselor de imigrare muncitori straini / detasarilor transnationale – reprezinta un avantaj;
  • Bune aptitudini de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);
  • Bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatii;
  • Abilitatea de a lucra inter-departamental;
  • Abilitati de imbunatatire a proceselor si de managementul proiectelor.
Apply: Specialist HR (Admin & Payroll)
* Required fields
First name*
Last name*
Email address*
Location
Phone number*
Resume*

Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or paste resume

Paste your resume here or attach resume file

Human Check*