E-INFRA

Economist

REGGIA CAPITAL & REAL ESTATE - Cluj-Napoca, Romania - Full Time

Căutăm un Economist talentat și orientat către rezultate, pentru a se alătura echipei REGGIA CAPITAL & REAL ESTATE.

Responsabilitati:
•    Operare documente contabile pana la nivel de balanta;
•    Verificarea facturilor primite de la furnizori si inregistrarea lor pe centre de cost;
•    Emiterea facturilor catre clientii companiei si verificarea concordantei cu facturile primite si/sau cu cele de intocmit;
•    Verificarea deconturilor de cheltuieli si inregistrarea lor pe centre de cost, verificarea si intocmirea evidentei avansurilor acordate sau de acordat;
•    Tine evidenta detaliata a datoriilor, respectiv a creantelor, pe vechime si pe scadente, si urmareste evolutia acestora;
•    Punctaje in fisele partenerilor;
•    Urmareste obtinerea in timp util a documentelor contabile;
•    Intocmeste saptamanal raportul creantelor de incasat si face toate demersurile necesare pentru respectarea scadentelor;
•    Intocmirea si transmiterea diferitelor rapoarte financiar-contabile;
•    Participa la realizarea inventarierii anuale
•    Indosariaza documentele cu care lucreaza si se ocupa cu arhivarea lor conform regulilor companiei si a reglementarilor legale.

Candidatul ideal:
•    Cunoştinte teoretice si practice in domeniul financiar contabil necesare exercitarii functiei;
•    Cunostinte legislative in financiar contabil;
•    Capacitate de analiza si sinteza;
•    Bune cunostinte de operare PC;
•    Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
•    Engleza – nivel mediu;
•    Persoana atenta la detalii cu foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Apply: Economist
* Required fields
First name*
Last name*
Email address*
Location
Phone number*
Resume*

Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or paste resume

Paste your resume here or attach resume file

IMPORTANT: Sunt de acord ca datele mele personale sa fie stocate in baza de date E-INFRA a candidatilor. Datele vor fi prelucrate in conditii de siguranta si exclusiv cu scopul de evaluare a aplicatiei.Toate datele vor fi prelucrate si stocate respectand prevederile Regulamentului (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date (GDPR) si ale Legii nr. 190/2018 privind masuri de punere in aplicare a Regulamentului (UE) 2016/679*
Human Check*