Specialist Ofertare Regenerabile

Bucuresti, Romania
Full Time
Electrogrup SA
Experienced

E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 27 de ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activează in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power & Gas, Netcity, Direct One și Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica şi de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1300 de angajati.

In momentul de fata cautam un nou coleg pentru pozitia de Specialist Ofertare Regenerabile, care sa se alature companiei Electrogrup, parte din grupul E-INFRA.

Responsabilitati:

Monitorizarea Licitatiilor și Analiza Oportunităților:
  • Realizarea rapoartelor periodice către management.
  • Participarea activă la ședințele comerciale și atingerea obiectivelor stabilite.
Raportare și Participare la Ședințe:
  • Verificarea săptămânală a situației stocurilor și propunerea achizițiilor necesare.
  • Înregistrarea cererilor de oferte și licitațiilor în rapoartele interne.
Gestionarea Stocurilor și Achizițiilor:
  • Asigurarea suportului tehnic după predarea proiectelor către Direcția Operațiuni.
  • Gestionarea problemelor de calitate și funcționare în perioada de garanție conform contractelor semnate cu beneficiarii.
Suport Tehnic și Management Post-Implementare:
  • Efectuarea vizitelor la clienți pentru colectarea datelor din teren și elaborarea soluțiilor tehnice/comerciale.
  • Elaborarea soluțiilor tehnice cu ajutorul programelor specializate: Archelios, Sketchup, K2 Base, etc.
Elaborare Solutii Tehnice:
  • Negocierea termenilor contractuali ai ofertelor și contractelor de execuție cu beneficiarii.
  • Gestionarea semnării contractelor cu autoritățile publice și beneficiarii de finanțare.
Participare la Procesul de Contractare:
  • Urmărirea programelor de finanțare guvernamentale pentru energii regenerabile.
  • Elaborarea și gestionarea documentației pentru dosarele de finanțare în conformitate cu procedurile stabilite.
Gestionarea Programelor de Finantare:
  • Intocmirea dosarelor de propunere tehnică și comercială pentru licitațiile publice din domeniul energiilor regenerabile.
  • Pregătirea ofertelor financiare, inclusiv calculul costurilor directe și gestionarea devizelor.
Elaborare și Gestionare Dosare Licitatii:
  • Prospectarea pieței pentru identificarea de noi oportunități în domeniul energiilor regenerabile.
  • Colaborarea cu echipele de vânzări și tehnice pentru identificarea și evaluarea oportunităților.
Prospectare și Identificare Oportunități Noi:
  • Urmărirea licitațiilor publice pentru energii regenerabile pe platforma SEAP și evaluarea probabilității de participare.
  • Analiza oportunităților prin studii de fezabilitate și prezentarea punctului de vedere în cadrul echipei.
Cerinte:
  • Diplomă de studii superioare în domeniul tehnic sau relevant.
  • Experiență relevantă în domeniul energiilor regenerabile și ofertare/licitații.
  • Cunoștințe avansate în elaborarea de oferte tehnice și comerciale.
  • Abilități excelente de calcul și gestionare a costurilor.
  • Familiaritate cu programele de finanțare guvernamentale în domeniul energiilor regenerabile.
  • Experiență în utilizarea programelor specializate pentru elaborarea soluțiilor tehnice.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Orientare către rezultate și atingerea obiectivelor stabilite.
  • Capacitatea de a gestiona simultan multiple proiecte și sarcini.

Beneficii:

  • Salariu motivant.
  • Sansa de a te dezvolta si de a lucra intr-un colectiv prietenos.
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file

Human Check*