Specialist HR (Admin & Payroll)

Cluj-Napoca, Romania
Full Time
ISSA ESTATE
Experienced

Responsabilitati:

Administrare Personal:
  • Intocmeste si actualizeaza documentatia specifica proceselor de gestionare a raporturilor de munca dpdv al documentatiei interne si externe pentru angajatii companiei: contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii de orice fel, fise de post, etc
  • Gestioneaza documentatia specifica la angajarea/plecarea angajatilor din companie (evidenta/formulare perioada de proba, nota lichidare etc)
  • Gestioneaza dosarele de personal pentru salariații companiei, conform prevederilor legale si procedurilor interne;
  • Centralizeaza si gestioneaza situatiile privind concediul de odihna (programare anuala/CO efectuat lunar), evenimente deosebite efectuate de angajati sau a oricaror altor documente aferente activitatii salariatilor;
  • Ofera suport pentru documentatia referitoare la angajatii detasati/ imigrarea muncitorilor straini
  • Este responsabila de mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii medicale si servicii de protectia muncii
  • Elibereaza documente pentru sau solicitate de catre angajati (adeverinte, fluturasi salariu etc.
Salarizare:
  • Verifică corectitudinea datelor introduse în foile de pontaj lunare ale angajaților;
  • Gestionează și participă la procesul de calcul al salariilor lunare conform foilor de pontaj, efectuând calculul în aplicația de salarizare existentă;
  • Pregătește foile de pontaj lunare și statul de plată și transmite informațiile necesare către părțile interesate (departamentul financiar, controlling);
  • Efectuează la timp toate plățile salariale către angajați (drepturi salariale, prime acordate cu ocazia sărbătorilor legale, etc.);
  • Pregătește și furnizează documentația reglementată legal către autoritățile competente (dosar de recuperare a sumei de la FNUASS, rapoarte statistice, adrese de poprire, etc.);
  • Contribuie la elaborarea bugetului de salarii pentru cheltuielile cu personalul pentru toate funcțiile din companie;
  • Contribuie la pregătirea rapoartelor solicitate, specifice activității de salarizare.

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Experienta de cel putin 3 ani in domeniul resurselor umane (administrare personal & salarizare);
  • Cunostinte specifice despre legislatia muncii precum si politici si procese în domeniul resurselor umane;
  • Experienta solida de lucru cu sisteme de management al capitalului uman;
  • Experienta in domeniul proceselor de imigrare muncitori straini / detasarilor transnationale – reprezinta un avantaj;
  • Bune aptitudini de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);
  • Bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatii;
  • Abilitatea de a lucra inter-departamental;
  • Abilitati de imbunatatire a proceselor si de managementul proiectelor.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file

Human Check*