Economist

Cluj-Napoca, Romania
Full Time
REGGIA CAPITAL & REAL ESTATE
Entry Level

Căutăm un Economist talentat și orientat către rezultate, pentru a se alătura echipei REGGIA CAPITAL & REAL ESTATE.

Responsabilitati:
•    Operare documente contabile pana la nivel de balanta;
•    Verificarea facturilor primite de la furnizori si inregistrarea lor pe centre de cost;
•    Emiterea facturilor catre clientii companiei si verificarea concordantei cu facturile primite si/sau cu cele de intocmit;
•    Verificarea deconturilor de cheltuieli si inregistrarea lor pe centre de cost, verificarea si intocmirea evidentei avansurilor acordate sau de acordat;
•    Tine evidenta detaliata a datoriilor, respectiv a creantelor, pe vechime si pe scadente, si urmareste evolutia acestora;
•    Punctaje in fisele partenerilor;
•    Urmareste obtinerea in timp util a documentelor contabile;
•    Intocmeste saptamanal raportul creantelor de incasat si face toate demersurile necesare pentru respectarea scadentelor;
•    Intocmirea si transmiterea diferitelor rapoarte financiar-contabile;
•    Participa la realizarea inventarierii anuale
•    Indosariaza documentele cu care lucreaza si se ocupa cu arhivarea lor conform regulilor companiei si a reglementarilor legale.

Candidatul ideal:
•    Cunoştinte teoretice si practice in domeniul financiar contabil necesare exercitarii functiei;
•    Cunostinte legislative in financiar contabil;
•    Capacitate de analiza si sinteza;
•    Bune cunostinte de operare PC;
•    Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
•    Engleza – nivel mediu;
•    Persoana atenta la detalii cu foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file

Human Check*